Sıkça sorulan sorular

0
23233

şu filmi/diziyi/oyunu ekler misiniz?
bu gibi yorumlar göz ardı edilecek. lütfen istekleriniz için torrent istek sayfamızı kullanın. istek alımları her zaman aktif olmayabilir, açılana dek beklemelisiniz.

şu film ne zaman eklenir? türkçe dublaj ne zaman eklenir? bluray ne zaman eklenir?
bu sitede arama yaparak bluray ve dijital platform çıkış tarihlerini öğrenebilirsiniz. dublaj çıkış tarihi ise genellikle film çıkışından +1 ay sonra olur.

bayraklar neyi ifade ediyor?
türk bayraklı torrentler türkçe dublaj ve orijinal dil çift sesi ifade eder. sesler arası geçiş yapabilir, altyazıyı aktif ya da deaktif edebilirsiniz.
ingiliz bayraklı torrentler ise yalnızca orijinal dili ifade eder, nadiren içlerinde türkçe altyazı bulunur. aksi halde kendi türkçe altyazınızı ya da sesinizi eklemeniz gerekir.

neden altyazı ya da dublajları biz ekliyoruz? direkt altyazılı dublajlı olarak neden paylaşılmıyor?
dublaj ya da altyazı eklediğimiz torrentler yalnızca türk torrent kullanıcıları tarafından tercih ediliyor, orijinal halini paylaştığımız torrentler ise tüm dünyadaki torrent kullanıcıları tarafından kullanılıyor. bu torrentleri dünyanın dört bir yanından seed edenler olacağını için torrentler uzun yıllar hayatta kalabiliyor. yani global torrentleri paylaşmamızdaki temel amaç sizlere uzun yıllar sonra da indirilebilir torrentler sunmak.

brrip, x265, extended, repack… ne demek?
bunlar torrent alemindeki bazı terimler. terimler sözlüğümüze göz atabilirsiniz.

altyazıda/dublajda kayma var, nasıl düzeltirim?
tüm alternatif dublaj ve altyazıları denediyseniz ve hala sorun yaşıyorsanız senkron yapmalısınız. senkron rehberimize göz atın.

indirdiğim videodan ses/görüntü gelmiyor, hangi medya oynatıcıyı tavsiye edersiniz?
tavsiyemiz vlc media player ya da mpc.
eğer vlc kullandığınız halde ses gelmiyorsa çift kanal kipinde değişiklik yapabilirsiniz; resim

torrent yavaş, ne yapabilirim?
biraz zaman ver, torrent ücretsiz bir oluşumdur bu nedenle her zaman maximum hız alamayabilirsin. eğer birkaç saatin ardından hızlanmadıysa bize bildirebilir ya da farklı alternatif torrentleri deneyebilirsin.

ikisi de 1080p ama birinin boyutu neden daha fazla?
bunun nedeni bitrate oranları ve videonun kaynağı. kısacası yüksek boyutlu olan ses ve görüntü açısından daha kaliteli.

oyun açılmıyor, nasıl crack/kurulum yapabilirim?
burada oyun crack ve kurulum işlemleri için bir rehberimiz var, göz atın. doğru şekilde kurduğunuza eminseniz ve hala hata alıyorsanız sistemsel bir sorun olabilir. öncelikle virüs programınızı kapattığınıza emin olun, güvenlik duvarı ile oyunun internete bağlanmasını engelleyin(ya da internet bağlantınızı kesip deneyin) eğer hala çalışmıyorsa aldığınız hatayı google’da aramanız en mantıklısıdır. son çare olarak işletim sisteminizi windows 10 olarak yenilemenizi tavsiye ederiz.

altyazıdaki türkçe karakterler (İ, ğ, ç) garip görünüyor, nasıl düzeltebilirim?
vlc medya player > araçlar > ayarlar > Altyazı / EÜG > Varsayılan kodlama (Windows 1254) ya da Türkçe olarak ayarlayabilirsiniz. televizyonunuzun ayarlarından altyazı dilini türkçe olarak seçebilirsiniz. son olarak notepad++ kurduktan sonra altyazı dosyasına sağ tıklayarak notepad++ ile açıp üst menüden kodlama > UTF-8 BOM’a dönüştür seçeneğine tıklayıp dosyayı kaydedebilirsiniz.

bazı içerikler neden torrent değil?
zaman zaman torrent yerine bulut servislerini kullanmamızın nedeni (ki bu genelde yerli içeriklerde olur) torrentlerin yeteri kadar seed edilmemesi. paylaşılan torrentler 1 ay süreyle tarafımızca seed edilir, sonrası tamamen sizlere bırakılır. eğer bir torrent seed edilmez yani ölürse kaldırılıp yerine bulut linkleri eklenebilir.

türkçe altyazısı yok bu filmin, ne zaman çıkar?
altyazıları biz hazırlamıyoruz, bu nedenle gönüllü çevirmenlerin çevirmesini beklemeliyiz. altyazıları altyazı paylaşım sitelerinden takip edebilirsiniz.

4K HDR videoları nasıl oynatabilirim?
eğer televizyonunuzda izlemek istiyorsanız televizyon 4k hdr destekli olmalı. bilgisayarınızda izleyecekseniz mpc + madvr gerekir. burada bir rehber var, ayrıca nasıl kullanacağınızı youtube videoları üzerinden de öğrenebilirsiniz.

rar arşivi bozuk, ne yapabilirim?
indirme yaparken IDM kullanın ve arşivi winrar son sürüm ile açmayı deneyin.

çok tatlısınız, size nasıl destek olabilirim?
yakın dostlarına bizden bahsedebilirsin, beğendiğin içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilirsin, yorum kısmında bize teşekkür edebilirsin, elindeki türkçe ses dosyalarını bize ulaştırabilirsin, türkçe ses dosyaları senkronu için konulara yorum yapabilirsin, en önemlisi de indirdiğin torrentleri seed edebilirsin. Seed etmek nedir?